سئوالات متداول

سئوالات متداول:

۱) در صورت تهیه دوره به صورت آفلاین، در آن واحد چند نفر میتوانند از آن استفاده کنند؟

هر پکیج دانلودی، فقط برای یک نفر و روی یک کامپیوتر قابل استفاده می باشد.


۲) آیا با شرکت در این دوره ها میتوانیم وارد بازار کار شویم؟

بله- مسلما دورهایی که جامع و دارای مدت زمان آموزش بیش از 16 ساعت هستند در زمینه ورود به بازار کار بسیار به شما کمک میکنند و البته دوره هایی که دارای ساعت تدریس کمتر هستند بیشتر بابت آشنایی شرکت کنندگان با آن حوزه کاری طراحی شده اند و جهت ورود به بازار کار نیاز به گذراندن دوره های تکمیلی خواهند داشت.


3) طریقه صدور و دریافت مدرک پایان دوره به چه صورت است؟

برای شرکت کنندگان، در پایان دوره های آموزشی (حضوری، آنلاین یا آفلاین) و بعد از آزمون و کسب نمره قبولی، مدرک معتبر قابل ترجمه صادر میگردد.


4) طریقه اقدام جهت دریافت ترجمه مدرک به چه صورت می­باشد و نیاز به ارائه چه مدارکی است؟

در صورتی که شرکت کننده ای نیاز به ترجمه مدرک داشته باشد، میتواند از طریق مجتمع اقدام نماید.

همین طور عزیزانی که تمایل به دریافت مدرک از سازمان فنی و حرفه ای داشته باشند با اخذ هزینه جداگانه، ثبت نام آنها در سازمان فنی و حرفه ای انجام شده و با طی روال اداری و انجام آزمون های مرتبط می توانند مدرک معتبر قابل ترجمه از سازمان فنی و حرفه ای کشور نیز دریافت نمایند.


5) آیا برای شروع آموزش به دانش قبلی نیاز دارم و یا پیش نیازی برای ثبت نام وجود دارد؟

خیر- آموزش ها به نحوی طراحی شده است که برای شروع یادگیری به هیچ گونه دانش قبلی نیاز ندارید و آموزش از پایه آغاز می شود.


6) آیا دوره ها کاملا کاربردی و پروژه محور می باشد؟

بله- مدرسین از اساتید مجرب صنعتی با تجربه بالای 15 سال در صنعت و تدریس می باشند، علاوه بر آموزش های تئوری لازم، مطالب بروز مطابق با صنعت و بازار کار ارائه میدهند و یک یا چند پروژه واقعی نیز توسط ایشان پیاده سازی و آموزش داده می شود. در نتیجه پس از طی کردن دوره ها، دانشجو آماده اجرای پروژه های صنعتی خواهد بود.


7) آیا با پایه صفر هم میتوان در دوره های آموزشی شرکت کرد؟

بله کلیه مطالب دوره ها از صفر تدریس میشوند و نیاز به پیش زمینه خاصی ندارید و صرفا توانایی کار با کامپیوتر داشته باشید کفایت میکند.


8) ویدیوهای آموزشی دوره های آفلاین، بر روی چه سیستمی قابلیت اجرا دارند؟

بر روی هر نوع کامپیوتری اعم از کامپیوترهای خانگی و لپ تاپ ها قابلیت اجرا دارند و برای هر سیستم یک پسورد به شما داده خواهد شد و تا مادام العمر بر روی همان سیستم قادرید فیلم ها را مشاهده بفرمایید. مشاهده فیلم ها از طریق Player اختصاصی مجتمع فنی فلات قاره که در اختیار شما قرار داده خواهد شد امکان پذیر بوده و فیلم ها بر روی گوشی های هوشمند قابلیت اجرا ندارند و صرفا سیستم هایی که ویندوز روی آنها نصب شده است قابلیت اجرای فیلم ها را دارند.


9) آیا در طول دوره یا پس از اتمام آن دانشجو پشتیبانی خواهد شد؟

بله- تمامی دوره های تقویم آموزشی مجتمع فنی فلات قاره تا یکسال پس از دوره شامل پشتیبانی فنی، پشتیبانی استاد و IT می باشد.


10) نحوه دریافت پکیج های دانلودی یا آفلاین به چه صورت است؟

پکیج های خریداری شده به صورت دانلود مستقیم از سایت، به صورت دائمی قابل دسترسی می باشد.

11) آیا پس از گذراندن دوره های آموزشی فلات قاره، میتوانم وارد بازار کار شوم؟


اساتید فلات قاره از مهندسان شاغل در صنایع مطرح کشور می باشند و کاملا واقف به نیازهای روز صنعت می باشند. از این رو آموزشها و تهیه رزومه شغلی شما با رویکرد اشتغال در صنعت و کسب درامد می باشد و مدرس دوره تا ورود شما به بازار کار، در کنار شما و راهنمای شما خواهند بود.


12) دوره های حضوری بهتر هست یا مجازی (آنلاین و آفلاین)؟

باید گفت هر شیوه برگزاری مزایا و معایب خود را دارد؛ در واقع آنچه ملاک آموزش بهتر است، میزان کامل و کاربردی تر بودن مطالب و محتوای آموزش، استاد قوی، شیوه تدریس استاد و کیفیت ارائه خدمات است نه صرفا حضوری یا مجازی بودن آن دوره. البته آموزش های مجازی با هزینه و زمان کمتر کارآیی خود را به خصوص در دوران شیوع بیماری کرونا در عمل به اثبات رسانده است.


13) آیا به دوره های آفلاین(پکیج دانلودی) نیز مدرک پایان دوره تعلق میگرد؟

بله- تمام دوره های آفلاین نیز شامل آزمون پایان دوره یا ارائه پروژه و مدرک قابل ترجمه می باشد.


14) آیا دانشجویان متقاضی دوره آفلاین فقط به فیلم دوره دسترسی دارند یا فایل و جزوات کمک آموزشی نیز به آنان تعلق میگیرد؟

علاوه بر فیلم های دانلودی دوره، دانشجویان به فایل و جزوات نیز دسترسی خواهد داشت و شامل پشتیبانی استاد می باشند.


15) در صورتی که حین مشاهده فیلم دوره های آفلاین سوالی داشتم، آیا به استاد یا دانشجویان آن دوره دسترسی خواهم داشت تا سوالاتم را بپرسم؟

بله- در گروه های رفع اشکال، پرسش و پاسخ عضو میشوید.


16) آیا بعد از طی کردن دوره های آموزشی، فلات قاره دانشجویان را به بازار کار معرفی میکند و تضمین استخدام بعد از آموزش هم دارد؟

خیر- آموزش ها کاملا کاربردی و پروژه محور می باشد و هر دانشجو با برنامه ریزی، تلاش و پشتکار خود و با راهنمایی اساتید جهت تهیه رزومه شغلی حرفه ای، آشنایی با فرصتهای شغلی مرتبط و نحوه مصاحبه موفق می تواند در شغل ایده آل خود مشغول به کار شود. دانشجویان زیادی در طول زمان آموزش یا بلافاصله بعد از آن، از نقطه صفر به درجات بسیار بالا و پیشرفته ای دست پیدا کرده اند و در شرکتهای بزرگی مشغول به کار شده اند که نظرات و پیامهای استخدام آنها در پیج اینستاگرام فلات قاره، گواه این موضوع است. البته بسیاری از شرکتهای طرف قرارداد با موسسه گاها درخواست معرفی دانشجوی برتر جهت استخدام دارند که فلات قاره معرف بسیاری از نفرات به شرکتها هم بوده است. علاوه بر این کانال کاریابی فلات قاره با درج روزانه آگهی های استخدام کارفرمایان، دانشجویان را از فرصتهای شغلی مطلع می سازد.


17) آیا روی مدرک پایان دوره نحوه گذراندن دوره (حضوری، آنلاین یا آفلاین) درج میگردد؟

خیر- روی مدرک فقط عنوان دوره درج میگردد.


18) چه زمانی میتوانم برای دریافت مدرک پایان دوره اقدام کنم؟

بعد از کسب نمره قبولی در دوره مدنظر، می بایست درخواست صدور مدرک خود رو به واحد مربوطه اعلام نمایید.

پس از اتمام دوره و اطمینان از نمره قبولی می توانید با واحد آموزش تماس گرفته و ضمن ارسال تصویر کارت ملی درخواست صدور گواهینامه نمایید.
در صورت نیاز به ترجمه گواهینامه صادر شده که ممهور به مهر دادگستری و وزارت امور خارجه باشد می بایست درخواست خود را به همراه پرداخت هزینه ترجمه به واحد آموزش ارسال نمایید. کلیه مراحل اخذ ترجمه رسمی توسط موسسه در اسرع وقت صورت گرفته و اصل گواهینامه به همراه ترجمه آن ارائه خواهد شد.
همانطور که میدانید تنها گواهینامه هایی قابلیت ترجمه رسمی دارند که از درجه اعتبار لازم برخوردار باشند و بر همین اساس کلیه گواهینامه های صادر شده فلات قاره قابلیت ترجمه رسمی دارند.
در مجتمع فنی فلات قاره کلیه دوره ها به صورت ترمیک، فشرده و مجازی برگزار میگردد. که با مراجعه به قسمت تقویم آموزشی کلیه دوره ها قابل مشاهده می باشد.
با مراجعه به تقویم آموزشی و کلیک کردن بر روی سیلابس دوره می توانید کلیه سرفصل ها و منابع آموزشی مرتبط با هر دوره را مشاهده نمایید.
با مراجعه به صفحه اصلی سایت لینک تقویم آموزشی را می توان دریافت نمود.
دوره ها به صورت ترمیک، فشرده و غیر حضوری برگزار می شود.
مجتمع فنی فلات قاره از سال 1383 به مدت 17 سال سابقه مشغول ارائه خدمات آموزشی است.
با مراجعه به قسمت آیین نامه تخفیفات می توانید از نحوه تخفیفات مطلع شوید.
به منوی قوانین و مقررات مراجعه نمایید.
خیر. امکان برگزاری سایر دوره های آموزشی بصورت خصوصی و نیمه خصوصی فراهم می باشد. برای اینکار کافیست با آموزش تماس حاصل فرمایید.
بله- با پرداخت 30 درصد شهریه دوره مورد نظرتان می توانید پس از موفقیت در آزمون آنلاین گواهینامه دریافت کنید.